Vrtíme se stěhuje, všechno musí pryč! Pro spokojené bříško je teď ta nejlepší doba. Už jsi omrknul všechny ty parádní věci, co ti páníček může koupit třeba pod stromeček?

Blog

Tasím dráp!

beautiful-british-shorthair-golden-chinchilla-ny25-min

Občas jsou neviditelné, ale každý kočičkář ví, že je máš. Ano, mluvíme tu o tvých drápcích. A jak to ten páníček vlastně zjistil? Většinou nosí dlouhý rukáv a schovává abstraktní "tetování" v odstínech červené. Taky občas objeví vytahanou látku na gauči, roztrhanou záclonu, nebo si lehá na své nové, drahé prostěradlo, ve kterém se záhadně objevilo prazvláštní větrání. Všichni víme, že jsou drápky pro tebe hodně důležité. Když proběhneš zahradou, umíš se pochlubit vetřelcem, který narušoval tvé území, ale jak ti vysvětlit, že doma žádný nevítaný host není? 

V prvé řadě je zapotřebí upozornit, že drápky nejsou jen pro lovení zvěře, ale také pomáhají kočkám šplhat a udržovat rovnováhu. Bohužel existují zákroky, při kterých se kočkám drápky odstraňují. Ve většině států Evropy je tento zákrok nelegální, ale například v USA se jedná o běžnou praxi. Budu citovat tento článek, který perfektně shrnul, proč se kočkám nemají drápky odstraňovat. Odstranění drápků může znít jako banalita, něco jak stříhání nehtů. Jenže abyste ochránili gauč nebo křeslo, vystavujete kočku proceduře, při které jsou odstraněny části kostí na špičkách prstů. Proces může navíc u zvířete znamenat následky na celý život a chronickou bolest, jak uvádí nová studie.

Vraťme se ale k tvým tlapkám. Možná jsou pro tebe drápky až moc dlouhé, a tak se ti stává, že se jimi někde zadrhneš. Možná ti je páníček stříhá nebo ti pořídil parádní prolézačku, na které můžeš škrábat od rána do rána. Vy kočičáci, kteří máte přístup ven tyto starosti většinou nemáte, protože si drápky brousíte přirozeně. Ale někteří vaši kámoši lenoší pouze doma, a tak často prožívají dramatickou scénu s vražedným nástrojem, který vypadá, že jim ušmikne celou tlapku. Proč se vůbec drápky stříhají?

Drápky jsou něco jako nehty u páníčka. Neustále tak rostou a k tomu potřebují vhodnou péči. Pokud nemáš možnost lozit a šplhat po stromech a škrabadlo je zkrátka malý pán, je nutné sáhnout po kleštičkách na zastřihávání drápků. A to zejména, když jsou drápky ve špatném stavu – přerostlé nebo i popraskané. Taky ti můžou pěkně zavařit, když se budeš zachytávat o každý kus nábytku. A samozřejmě se ti může stát, že páníčká poškrábeš, aniž bys chtěl. Nebo třeba svého kočičího nebo psího parťáka se kterým sdílíš domácnost. Nejprve je ale vhodné, abys byl zvyklý nechat si na tlapky sáhnout. Proto tě taky asi páníček od malička obtěžuje a chytá tě za tlapky. Zkrátka,... všechnu práci nemůže udělat on. Často jsi třeba dostal parádní masáž tlapek a ani nevíš, že jsi vystrčil drápky. A pak ještě za odměnu dostal pamlsek! No nebylo to boží? Zeptej se páníčka, jestli náhodou třeba nepoužil ten supr přírodní balzám, který se hodí na zimu i na léto. Myslíme >> tento <<. Od Calthy. Může tak doplnit rituál masáže tlapek o pořádnou péči. 

No a jak dál? Kočičí drápky jsou příliš tvrdé a obyčejné nůžky nebo kleštičky na nehty nelze použít. Proto je vhodné koupit speciální, přímo pro tebe. To ale páníček určitě ví. Vhodně profilované a ostré kleštičky stačí přiložit šikmě k drápku a střihnout rychlým pohybem. Ani o tom nebudeš vědět! Protože se odstraní pouze průhledný, zrohovatělý hrot drápku – živá tkáň zasahuje přibližně do půlky drápku. To svému parťákovi vyřiď, protože kdyby střihl do živé tkáně, asi už bys to nikdy nechtěl podstoupit. Navíc by se rána mohla zanítit. A to nechceme. Pokud začneš být během zkracování drápků nervózní, pak je lepší, když to odložíte na jindy. Za každý úspěch dostaneš ňamku, takže to stojí za zkoušku. Navíc, pokud to s tebou fakt nejde, budeš muset na veterinu. A tu nikdo nemá moc rád. Tam ti drápky šmiknou raz dva a páníčka to bude stát nějakou tu kačku. Ale my víme, že jsi šikula a zvládáš to bezpochyby dobře. Jako ten černý kocourek tady, pod těmito řádky.

 

Co když to celé může být vlastně zábava? Co když právě máme něco, do čeho můžeš tasit drápky o sto šest a ještě si u toho hrát? Pojďme spolu mrknout na to, co ti my můžeme nabídnout dnes a zhodnotit varianty, které můžeme nabídnout do budoucna. 

 Kartón je přítel číslo jedna!

To, že milujete schovku v krabicích víme. To, že do něj můžete tasit drápek taky. Existuje spousta možností, jak hračky dokáží zpestřit tvůj den. Kartónová škrabadla jsou skvělý nástroj a dnes i dobře vypadají. My ti ale dnes představíme něco trochu menšího. A tím jsou hračky z kartónu. V našem Mystery boxu "Novoroční předsevzetí" jsme ti tuhle hračku dali do boxíku. Parádně vybízí ke hře a opravdu tě dostane do formy. Pokud jsi boxík nestihl, nezoufej, protože tuhle parádní >> činku << u nás ještě najdeš! A věř tomu, když říkáme, že fakt budeš svalouš! Navíc parádně cinká! Pokud by jsi moc chtěl, můžeme se po dalších kartonových hračkách nebo škrabadlech poohlédnout. 

 Plsť a Fleece jsou hezké pro oko páníčka a super pro tvoje drápky

Vhodný materiál pro kočičí hračky může být trochu oříšek. Ve Vrtíme si ale necháme poradit a spojili jsme se se značkou Gabona, která kočičky moc dobře zná. Valentýnský box tak mohl nabídnout krásná přáníčka, která se těší velké zaláskované popularitě. Bodejď by ne, když ten matroš je tak akorát na to, abys tasil drápek a s přáníčkem se pořádně mazlil. Kromě téhle výhody má v sobě ukrytý úplný poklad. Šustí, cinká a voní po šantě! No úplné sedmé nebe! Díky Gaboně můžeme pro všechny kočičky nabídnout na míru dělané hračky, takže se máte do budoucna rozhodně na co těšit! Nezapomeňte omrknout naše >> Valentýnky << , které máme na e-shopu. Každá je jiná, každá je originál, ale všechny jsou bombastické!

Žvejkalům zdar!

610-dog-chewing-shoes-660x410

Je vás tady nemálo. Občas rozkoušete ovladač, botu, a v tom lepším případě jen vlastní hračky. Páničci to s vámi myslí dobře. A to i přes vztyčený prst, zatímco vás nachytají s novou lodičkou v tlamě. Způsobů, jak odnaučit tebe a spoustu dalších kousacích, žvýkajících a trhacích kolegů je spousta. Při průzkumu jsme narazili třeba na tento článek, nebo na tento.... a taky tento. U posledního článku můžete najít i další skvělé tipy a webinář zdarma "Jak neudělat 3 zásadní chyby při výchově štěněte", případně se rovnou vrhnout na online kurz. Většina článků je zdarma a možná, když budeš poslušně asistovat u páníčka, zatímco bude zkoušet nové psíkusy,... tak ti dojde, že ten ovladač opravdu potřebuje, stejně tak nemůže chodit jenom s jednou botou. Jsme na poslušnost malí páni, ale můžeme ti místo lodiček nabídnout supr náhrady. Tak co říkáš? 

Naše hračky, žvýkací a dentální pamlsky jsme zařadili do úrovní od 1 do 5. Přičemž 1 je nejmenší výdrž a 5 je největší. Páníček už tě dobře zná, takže bude vědět, po čem sáhnout, aby ti to nějakou chvíli zabralo. A dokonce u jedné z úrovní potřebujeme pomoci. A to od tebe a tvého dvojnožce. My jsme totiž zjistili, že nám chybí úroveň 4! A víš co patří sem? Kávová a olivová dřeva. Prostě jsme je někde zapomněli a je jen na vás, jestli je máme mít pro všechny žvejkaly k dispozici nebo to, co tady najdeš, bohatě stačí. 

Pojď s námi omrknout příklady úrovní na reálných produktech. Vynecháme teď hračky, protože chceme, aby tě to nejen bavilo, ale i chutnalo. 

Úroveň č. 1 – jednoduché na žvýkání, ale zabaví a chutná

Nafrněná – kuřecí pařáty

Jsi žvejkal, ale chceš si u toho pořádně pochutnat? Jsi maličký a všechny žvýkací pamlsky jsou pro tebe příliš velké? Tak kuřecí pařát bude to pravé pro tebe. Samozřejmě, že pokud si na nich smlsne doga, bude to spíše chroupnutí na pět vteřin. Pokud je pejsek malý, bude mít s pařátem práci na několik minut. Pařáty nepatří mezi nejměkčí pamlsky, ale pejskovi netrvá extra dlouho je zpracovat. Jsou navíc vhodné pro pejsky s nadváhou. Tyto pařáty nakupujeme u Natureca, kde máme jistotu, že pamlsek je 100% přírodní, dobře sušený a bez přidání jakýkoliv konzervačních látek. 

Úroveň č. 2 – Je to ňamka a páníček stihne naplnit myčku

Chrochtající pytlíky – vepřové uši a záušky

Vepřové uši i záušky jsou bohaté na bílkoviny. Obsahují také mnoho látek pro správný vývoj a funkci kloubů. Proto jsou tyto žvýkací ňamky vhodné pro všechny věkové kategorie. Jestli jsi štěndo nebo důchodce, máš chuť na něco voňavého a chceš si u toho procvičit tlamičku, tohle je rozhodně to pravé. Navíc se záušky i s ušima si poradí jak malý, tak velký hafan. My u nás máme několik různých možností volby množství, aby jsi věděl, zda je to pro tebe to pravé. Záušky máme od SokolFalco, v jehož čele stojí veterinář. Ušiska máme občas od nich, občas z Natureca. Můžeme ti tak zajistit tu nej kvalitu. 

Hafifee – vypadá skvěle, chutná skvěle a ještě ti dá zabrat!

Hafifee je pamlsek vyrobený z výživného mléka bez laktózy a vysoce kvalitní želatiny pro zdravé kosti a klouby. Všechny barvy jsou 100% přírodní. V balení najdeš 6 kousků tohohle parádního pamlsku, který se, mimo jiné, hodí na nějakou supr příležitost. Třeba Valentýn, narozky, adoptiny. Až se budeš snažit dostat k lahodnému oříšku, neskákej u toho na gauč. Vono to má v sobě totiž kurkumu. Ta nám vytvořila tuhle parádní barvu a má super účinky na organismus. Ale pániček by nebyl rád, kdyby se z bílého gauče stal oranžový. Tento a i další pamlsky pochází od značky Blue Tree, která nám padla do oka díky svým super designům a parádnímu složení. 

 

Úroveň č. 3 – Tak tohle mi fakt chutná, ale zbaštím to až za několik hodin, možná dní

Cheesies – Želatina s kozím mlékem, kachnou, lněným semínkem a karobem 

Žvýkací pamlsek s kozím mlékem a želatinou pro zdravé klouby, kde můžeš vyčmuchat taky kousky kachního masa a lněná semínka. Obsahující totiž pouze 2,3 % tuku, takže pokud máš trochu větší pupík, vůbec to neva. My Cheesies řadíme ho nejen mezi žvýkací pamlsky, ale zároveň i dentální. Díky žvýkání a chroupání těchto Cheesies pamlsků se podpoří prevence tvorby zubního kamene. Takže budeš mít super chrup a ještě si pochutnáš.

Tady nějaké malé info, které najdeš i u pamlsků na shopu: Při výrobě pamlsku v procesu speciálně vyvinutém společností Blue Tree bylo použito kozí mléko v kombinaci s prvotřídní želatinou a dalšími přísadami. Dohromady tvoří zdravý žvýkací pamlsek, který prospívá kloubům, kostem a srsti vašeho psa. Kozí mléko je pro psy velmi zdravé a je přírodním zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitaminů, minerálů a stopových prvků. Vápník, který je obsažen v mléku, také posiluje vývoj struktury kostí a pomáhá je udržovat zdravé. Želatina je zase bohatá na různé aminokyseliny, které zachovávají stabilitu kloubů a podporují odolnost vazů a šlach.

Lněné semínko, jako doplněk je skvělé hned ze 3 důvodů: 

  1. Zvyšuje kvalitu srsti nebo kůže 
  2. Zlepšuje peristaltiku střev 
  3. Zvyšuje hladinu Omega 3 mastných kyselin v organismu 

Všechny Cheesies jsou 100 % bez obsahu přídatných látek. Neobsahují obiloviny nebo lepek. My bychom rádi postupně přidávali další druhy. A proto nám určitě dej zpětnou vazbu. 

 

Úroveň č. 4 – Tady tohle už jen tak nerozžvýkáš, ale budeš to zkoušet 

Kávová a olivová dřeva

A tady je to, co nám chybí. Úroveň 4, do které za nás spadá například opracované paroží a hlavně kávové a olivové dřevo. Nejen, že se dá použít na aportování, ale vydrží i zběsilou, útočící armádu zubů. Pro některé některé z vás, kteří rádi hledají a koušou klacíky v lese se jedná o bezpečnější variantu. Tato dřívka mají totiž tu vlastnost, že se netřepí na třísky, které by se mohly zapíchnout do dásní. Navíc, pokud jsi alergický na všechno okolo, možná bys mohl zkusit právě toto. My je na e-shopu prozatím nemáme a potřebujeme vědět, jestli to není zbytečnost. Jestli bys opravdu rád tyhle klacíky kousal. Tak co ty na to? Pomůžeš nám? Pokud máš minutu svého času, budeme rádi, když ji věnuješ právě nám. Tady najdeš dotazník o 5 krátkých otázkách >>> Dotazník <<< Předem ti moc děkujeme :)

 

Úroveň č. 5 – Okousat tohle chce opravdu hodně času, takže ti stačí jeden kousek na dlouho 

Neopracované paroží – to nejtvrdší a nejodolnější co v přírodě najdeš

Prozatím u nás najdeš takovou univerzální velikost. A tou je "M", což odpovídá 80 až 110 gramů paroží. Bylo v našem Valentýnském mystery boxu a teď přesídlilo do našeho e-shopu. Chceme z něj udělat stálici, protože je to něco opravdu přírodního, co můžeš okusovat co hrdlo ráčí. A vydrží toho opravdu hodně. Páníček tak nemusí kupovat tunu hraček, protože tahle jedna tě bude strašit minimálně několik měsíců. Když budeš okusovat paroží, budeš mít nejen super chrup, ale také do sebe dostaneš spoustu minerálních látek. No a pro představu – velikost M zvládne buldoček, ale nepohrdne ani ovčák. Každopadně už teď víme, že na náš e-shop přibydou varianty S a L a také půlené opracované paroží pro ty, kteří potřebují něco "vykusovat", jinak je to prostě nebaví. 

A to je vše, vážení žvejkalové. Užijte si své dobrůtky a nezapomeňte sledovat, jestli náhodou ve Vrtíme obchůdku nepřibylo něco na kousání :)

 

Halloweenská aukce na podporu spolku rozvířila instagram

aukce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: Pixabay

Završení prvního měsíce, kdy Vrtíme vstoupilo do říše obchodu

Měsíc říjen se blížil ke konci a s ním i téma prvního Mystery boxu. Nesl název "Jak se do lesa volá" a pokud chcete vědět, co se v něm nacházelo za parádní věcičky pro chlupáče, kočičky i páníčky, můžete mrknout >> zde << . Celá smečka si byla vědoma toho, že za první měsíc na trhu nemá tolik možností, jak pomoct organizaci, která se stará o týraná a opuštěná zvířata. To nás ale nezastavilo. Slíbili jsme, že budeme přispívat jakkoliv. S přáním, že Vrtíme bude brzo mít příležitost, jak zněkolikanásobit finanční i materiální příspěvky na činnost spolku. Blížil se Halloween, který ve většině obchodů znamená především slevové akce. Vrtíme se rozhodlo jinak. Ku příležitosti Halloweenu uspořádalo aukci o tři Mystery boxy – pro mrně, pro čičinu i pro kámoše. A tím i završí svůj první měsíc.

První aukce, jednoduchá aukce

V závislosti na (žádných) zkušenostech i složitosti pořádání velkých aukcí se Vrtíme rozhodlo pro nejjednodušší způsob. Přeci jen Vrtíme stále řídí jedna osoba a bylo zapotřebí se připravit i na další měsíc. Na instagramu (a facebooku) byl vydán příspěvek s Halloweenskou tématikou a mohlo se začít. V komentářích se přihazovaly libovolné částky. Nebyla tedy určena minimální cena. Říkali jsme si, že lidé znají hodnotu boxů dle cen na webu a celá akce přinese alespoň malý příspěvek pro spolek. 28. října 2022, v den vydání příspěvku, se začaly objevovat první příhozy! 

Mělo to svá pravidla

Nejen pro účastníky aukce zde musely být základní pravidla. Vrtíme si dalo také jedno. Každý, kdo vyhraje aukci bude zveřejněn u platby, která poputuje na účet spolku. Nejsme to totiž jen my, kdo se snažíme pomoci tam, kde je potřeba. Bez vás by to nešlo. Darovali jsme 3 Mystery boxy a společně přispěli Moravskoslezskému spolku na ochranu zvířat prvním finančním darem.

Jak to celé dopadlo? 

Byla to první aukce Vrtíme, které tehdy na sociálních sítích sledovalo okolo 200 lidí. I přes tak malé číslo se vydražily všechny tři boxy. Tímto chceme poděkovat:

  • Nikol Karmazínové, která vydražila box pro "kámoše" za 600 Kč
  • Lilianě Kůrové, která vydražila box pro "čičiny" za 300 Kč
  • Dominice Gregušové, která vydražila box pro "mrně" za 450 Kč

Na transparentní účet Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat bylo zasláno celkem 1350 Kč. My moc děkujeme za účast v první aukci. Pokud se vám částka zdá malá, je to náš začátek. A také váš. Vrtíme dále věnovalo zboží v hodnotě 2 370 Kč. Neznámá firma, která byla měsíc na trhu. Co víc, díky této aukci se spolek mohl dostat do podvědomí dalších skvělých lidí, kteří mohou spolek podporovat. Ať už finančně, materiálně nebo sdílením a šířením obsahu.

Vrtíme se rozhodlo přispět ještě materiální podporou spolku. Nakoupili jsme a poslali pro pejsky a kočičky s citlivým zažíváním 40 Yoggies jogurtů a půl kila zdravých pamlsků "Srnčí bobky", které jsou vhodné pro alergiky – tímto výběrem jsme mohli poskytnout materiální pomoc většině pejskům a kočičkám. 

První aukce byla skvělým příkladem toho, že i v malém počtu lidí se najdou tací, kteří chtějí pomoci, chtějí podporovat činnosti spolků na pomoc zvířatům. Vrtíme všem moc děkuje a do budoucna budeme dělat vše proto, aby byla angažovanost v oblasti pomoci co největší. 

 

 

 

Agility závody s Výcvikárnou

Podporujeme i psí sporty

Jeden podzimní den střídal další. Začala jsem přemýšlet, co dělat se zamítnutým účtem pro reklamu na sociálních sítích (facebooku a instagramu se nelíbí naši kočičí a psí parťáci v reklamě). Mezitím, co jsem řešila neřešitelné, ... jsem obdržela zprávu od Kačky Suchovské z Výcvikárny. Hledala sponzory pro vítěze v neoficiálních agility závodech "Podzimní JumpingParty". Přihlásit se mohl každý, jelikož běželi nejen profíci, ale i začátečníci. A my jsme se rozhodli je podpořit. Výcvikárna se zabývá nejen tréninkem agility, ale také základní poslušností a pomáhá se socializací našich čtyřnohých parťáků. 

Jsme teprve v začátcích, ale i přesto jsme mohli těm nejlepším nabídnout naše parádní služby. A vymysleli jsme i něco navíc. Účastníci na prvních místech v součtech se mohli těšit na naše Mystery boxy s tématem "jak se do lesa volá". Pro druhé místo jsme vytvořili speciální balíčky "Zdravý jako rybka", které zároveň i testujeme a nejspíše i brzo umístíme na náš e-shop. V deštivém počasí, které se na nás během celého závodu mračilo jsme se přesvědčili, že podpořit imunitu nepotřebují pouze páníčci, ale také psí parťáci. (Nebojte, myslíme i na kočičky a testujeme kočičí verzi :-)). Pro třetí místa jsme darovali poukaz na naše parádní Pamlsky do schránky, protože ty se nám opravdu osvědčují. 

My se s Výcvikárnou určitě nevidíme naposledy. Byla to totiž akce, jak se patří. Gratulujeme vítězům, blahopřejeme všem účastníkům. Skvělý zážitek jsme si odnesli i my, z Vrtíme. 

Sirius celou akci bedlivě sledoval, koštoval ňamky od dalších sponzorů a dokonce si pořídil i parádní set obojku a vodítka. No, ... a jelikož se mu tam fakt líbilo, možná se z toho vyklube nějaká ta skvělá spolupráce, aby vaši parťáci mohli mít spokojená bříška a něco parádního na procházky. Nebo rovnou na agility :-)

Rychlou zprávu z Vrtíme podala: Týna <3

 

Jak vypadají pamlsky do schránky? Přiblížíme si podzim 2022

20221006_061337_0001

Foto: IG já_kocour

V prvních pamlscích do schránky jste mohli objevit sušené králičí maso. Ideální na cvíčo pro pejska, velikostí tak akorát pro kočičku. 

Proč králík? Světová zdravotnická organizace (WHO) ho označila za jeden z nejzdravějších druhů masa. To naše je ručně zpracované a sušené tak, že si zachovává všechny živiny. A voní nádherně! Pokud má váš chlupáč potíže s trávením, trpí alergiemi nebo se zrovna nachází v období rekonvalescence, králík je ideální volbou!. Maso je totiž velmi dobře stravitelné a téměř vůbec nezatěžuje organismus. Navíc má pozitivní vliv na stav kůže a srsti a je bohaté na vitamín B. 

Proč ideální na cvíčo? Nejen, že se jedná o malé kostičky, ale maso obsahuje jen velmi malé množství tuku. Můžete tak cvičit i s pejskem, který má nadváhu (nebo cvičit i s kočičkou? ????). Kromě toho má i nízký obsah cholesterolu. Velmi chutná kočičkám i pejskům. Jako osvědčené ňamky si je teď můžete koupit i na e-shopu ve velikosti 50 g a 100 g >>>> králičí bobky. 

 

Pamlsky 2022 (1)

Foto: IG pribehcookie

V druhých pamlscích do schránky jste mohli objevit sušenky z rybičky

Proč treska? Treska je jednou z nejchutnějších mořských ryb. Dopřáli jsme pejskům i kočičkám bohatý zdroj bílkovin, nenasycených omega mastných kyselin (jako jsou dokosahexaenová (DHA) a eikosapentaenová (EPA)) Tresčí maso je vhodné pro správný vývoj a funkci mozku a očí. Dále obsahuje řadu vitamínů, jód a další minerály.

Proč šanta? Obsažená látka nepalakton, která se nachází v listech navozuje kočičkám pocit euforie. Velkou výhodou je, že kočky samy poznají, kdy mají dost. 

Proč bazalka? Je velmi prospěšná díky svým antioxidačním, antivirovým a protizánětlivým vlastnostem. Přidání bazalky do psího jídelníčku určitě zařaďte v případě, že má váš chlupáč psincový kašel.

Jako ňamky si je můžete zakoupit na e-shopu. Pro kočičky jako "láska s ploutvemi", pro pejsky "rybí fitko". 

 

20221029_074118_0000

Foto: IG _freya_amstaff_

Ve třetí sérii naších pamlsků do schránky jste nalezli sušené korálky ze srnčího krku s řepou.

Proč srna? Vysoká zvěř je pro psy a kočky výborná hned z několika důvodů. Nejen že se jedná o zdroj proteinů, ale také tohle maso voní a chutná lépe, než jiné masa pocházející z velkochovů. To zajistí, že se po korálích slehne zem.

Proč řepa? Z červené řepy naší mazlíčci získají například kyselinu listovou, železo, draslík, mangan či hořčík. Je taky plna vitamínů. Chlupáči se tak budou moct těšit z lesklé a pružné srsti.

Proč korále? Korále jsou velikostí ideální pro kočičky a pro pejsky na trénink. Dají se lehce lámat a každému mazlíčkovi tak dokážeme vytvořit takové sousto, jaké si vysloužil. Pokud vám tyto ňamky chutnaly, můžete je objednat na našem e-shopu ve variantách 50 a 100 gramů >>>> Korále princezny Mícy.

 

 Pamlsky 2022 (4)

Čtvrtý balíček s pamlskami pro pejsky a kočičky v sobě ukrýval překvapení v podobě sušených šprotů.

Proč sušený šprot? Dodají chlupáčovi a micině jak bílkoviny tak omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Díky své stavbě mu posílí žvýkací svaly, což bude určitě oceněno. Vhodné jsou pro všechny věkové kategorie a hlavně je může i alergik! Na našem e-shopu je najdete jako "Ryba na suchu"

 

Pamlsky 2022 (5)

Pamlsky číslo pět překvapily kočičky sušenými kuřecími žaludky a pejsky zase potěšily hovězími srdíčky s řepou a slunečnicovými semínky.

Proč sušené kuřecí žaludky pro číču? Vnitřnosti obecně jsou výborným zdrojem taurinu, což je organická kyselina, kterou si kočky na rozdíl od psů samy nevytvoří. Potřebují jí ovšem stejně jako psi. Žaludky také obsahují opravdu malé množství tuku, a tak se z naší číčy nestane chlupatá kulička.

Proč řepová srdíčka pro pejska? Jak jsme se už dozvěděli v 42.týdnu, řepa pro mazlíka možná až překvapivě přínosná. Tyto srdíčka se však skládají také z hovězího masa, ovesných vloček a slunečnicových semínek.

Proč hovězí maso? Je to obrovský zdroj bílkovin, tuku v něm moc nenajdeme, a také pejskovi jednoduše chutná. Proč ovesné vločky? Minerály, bílkoviny a vitamíny. Nejen to, také Proč slunečnicová semínka? Tyto semínka mají pozitivní vliv na srst, kůži i drápky. To díky minerálům jako jsou vápník, horčík, vitamíny B, vitamíny E a železo.

Foto: IG amalinka_a

Pamlsky ze 45. týdnu byly opět rozdělené pro pejsky a kočičky.

Pejsci se mohli těšit na sušená hovězí vemínka. Proč právě vemínko? Krásně voní po mléce – až připomínají vůni sýru. Měly nemalý úspěch a proto jsme se rozhodli, že jej zařadíme nejdříve do lednového mystery boxu (obsah neprozrazujeme, ale tady věříme, že vemínka jsou parádním "lákadlem" pro vašeho mazla), a dále je určitě najdete v únoru na e-shopu. Tento pamlsek si nakonec rozdělily i některé kočičky, takže i ty se mohou těšit, že je v lednovém Mystery boxu najdou.

V pamlscích do schránky se objevily také sušené ledvinky. Proč právě sušené ledvinky kočičkám? Jak všichni víme, kočka je masožravec a mezi její základní stravu by měly patřit také vnitřnosti. Už jen z důvodu, že v nich najdeme užitečný taurin. A právě tyto pamlsky, sušené ledvinky, zaručily přísun taurinu a dalších skvělých látek všem kočičkám. Mají navíc vysoký obsah bílkovin a plno minerálních látek, navíc jsou skvěle stravitelné. 

Foto IG: lenusice

Už se nám pomalu blíží podzim ke konci. My jsme bádali, čím udělat v 46. týdnu největší radost. A víte co? Našim největším hitem! Kočičky i pejsci objevili v balíčku naše sušené kachní masénko. Díky trošce škrobu, který neškodí organismu je parádně měkké. Díky dvou variantám – plátkům i kouskům jsou vhodné jak na trénink, tak i jako běžný pamlsek. Kočičky samozřejmě dostaly kousky. Pejskové zase plátky. Obě varianty najdete na našem eshopu jako Peří na vodě. Vřele jej doporučujeme, stejně jako naši skvělí chlupatí zákazníci :)

Proč kachna? Kachní maso je dobrým zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Je také velmi snadno stravitelné a obsahuje plno vitamínu A a B3 (niacinu), jakož i řady minerálů. Díky všem těmto vlastnostem se hodí i pro ty, kteří mají zhoršenou funkci ledvin. Když se podíváme podrobněji na složení zjistíme, že hrubých tuků obsahuje pouze 1 %. Nenechte se ale zmást. Určitě není vhodné jim překrmovat pejsky a kočičky při redukční dietě. Kachní maso zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna to řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. 

Foto: Naše tisková mluvčí EBBI

 

A zase ty vnitřnosti. Je jich celá řada. Nejen, že Pamlsky do schránky chceme mít co nejvíce pestré, ale také testujeme, které pamlsky šmakují, abychom je mohli zařadit jak do našich budoucích Mystery boxů, tak i do stálé nabídky na e-shopu. Určitě se těšte na Valentýn... protože kdo ví? Třeba se během února někde objeví :) Tyto parádní vepřová srdíčka jsme si nechali vyrobit od Domácích sušených masíček, které mají s ňamkami pro naše miláčky velké zkušenosti. Každý kousek suší co nejvíce šetrně, aby si zachoval všechny potřebné minerální látky i vitamíny. 

Proč vepřové srdíčko? Přestože se jedná o vnitřnosti, zařazujeme je do psích a kočičích misek jako svalovinu. Srdíčka mají výjimečně vysoký obsah vitamínů rozpustných v tucích (A a D) a také esenciálních mastných kyselin a celou škálu makrominerálů a stopových prvků. Jedná se o sval s malým prstencem tuku. Je však vhodné i jako pamlsek. A víte o tom, že se často používá na stopu? Navíc je srdce málo tučné a tak se hodí i pro udržení správné váhy zvířete. 

Foto: IG _freya_amstaff_

Vsadili jsme tentokrát na pořádný flákot svaloviny. Jen vám přišly v krásných dukátcích, které jste mohli dle libosti lámat na menší kousíčky. Což je parádní jak pro kočičky, ale i pro malé pejsky. Je to také poslední podzimní balíček, která vám přišel do schránek. Od 49. týdnu tohoto roku až po 9. týden roku 2023 už nastanou zimní radovánky a s nimi i naše Pamlsky do schránky najdete pod jinou rubrikou v tomto blogu. No a teď k těm parádním dukátkům ze selečí krkovičky. 

Proč selečí krkovička? Je vhodná nejen jako doplňkový pamlsek, ale také funguje skvěle při výcviku. A to byste se divili, co i kočičky umí za tuhle ňamku dělat za psíkusy :D. Pomáhá tomu totiž aroma pečeného selátka, které je skvělým lákadlem. Selečí maso má vyšší obsah tuku a vyšší energetickou hodnotu. Obsahuje omega-6 mastných kyselin. Selečí dodává mnoho minerálních látek, například zinek a železo, téměř celý komplex vitaminů B (B1) a aminokyseliny, jako například taurin. Taurin, jak už jsme několikrát zmiňovali, je především pro kočky velmi důležitým. 

Foto: IG _freya_amstaff_