Valentýn je tady! Mystery box s tématem "Řekni to písní" – pouze v limitované edici. <3

BLOG

Jak se do lesa volá – mystery box

Jak se do lesa volá...

Říjnový Mystery box se nesl duchu lesa a zvířátek, které tam najdete. Tři různé verze (pro kočičky, pro mrně a pro kámoše) mystery boxu, jak jej neznáte. Opravdová kombinace péče, zábavy, dobrot a nezapomněli jsme ani na páníčky. 

Všechny části boxíků, které se nedoprodaly můžete postupně nalézt na našem e-shopu. A přihodit si tak dáreček k vánočnímu nákupu pro vaše chlupáče. 

Mysleli jsme na deštivé podzimní dny a chtěli přinést trochu vtipu a zábavy i pro dvojnožce. Proto jste mohli v boxíku objevit malé počteníčko, u kterého se celá smečka Vrtíme opravdu zasmála. A co vy? Také jste se pobavili? :D

Zdroj: Knihcentrum.cz

Ale co tam vlastně našli naši čtyřnozí parťáci? 

Srnčí bobky

Takový "kolega" králičích bobků nesměl chybět v podzimním boxíku. Srnčí maso je lákavé svou vůni a vhodné i pro kočičky a pejsky na dietce. Velikostí akorát na cvíčo nebo do interaktivních hraček. :) Zvěřina má vyšší obsah minerálních látek (sodík, draslík, železo, fosfor) a vitamínů skupin B než maso krmných zvířat a i proto jsme ji do balíčku zařadili. Podzimní sychravé počasí dává zabrat nejen nám, ale také našim čtyřnohým parťákům. Jedná se pouze o svalovinu, sušenou bez jakýkoliv změkčovadel a chemie – pamlsek je tedy tvrdší. Tento pamlsek našli v boxíku všichni chlupáči.

6201387

(Srnčí bobečky pro vás ušušila Koko Charlie)

Chrochtající pytlík

Ten ideální žvýkací pamlsek pro psí mazly. Opravdová ulovená kořist – vepřové uši pro větší kámoše, záušky pro mrně. Ať už jste dávali za odměnu, nebo jako chvilkovou zábavu v ošklivém počasí, dali jste chlupáči pochoutku bohatou na vápník, přírodní protein, elastin a kolagen. Zároveň si u žvýkaní hafan vyčistí zoubky a posílí žvýkací svaly. 

Bez názvu-1-02

(Ušiska nám pro vás poslal SokolFalco)

Peří na vodě

Co by to bylo za za podzimní nálož ňaminek, bez pořádného masénka. Často je v lese u rybníka naši parťáci najdou, a že to kolikrát je opravdová jízda! A jelikož jsou kachny velmi oblíbené, našli je v boxíku jak psí, tak i kočičí kamarádi. Pro ty kočičí, jsme je velikostně upravili. Kachní maso je snadno stravitelné, je dobrým zdrojem vitamínu A a B3 (niacinu), jakož i řady minerálů. Pamlsky jsou měkké (a to díky trošce škrobu, který je v tomto množství lehce stravitelný) a vhodné i pro starší mazly nebo šťěnda. 

Bez názvu-1-05

(Kachní masénko pro vás připravili v BoneApetit)

Hon na zajíce

A co teprve, když je někde zajda? Přeci ho nenecháme jen tak si pobíhat, že ne. Aby jsme psím mazlům dopřáli i trošku kousání i s dentální péčí, nechali jsme na míru vytvořit tyčky z králíka a kelpou. Masko dietní, kelpa na zoubky, vystaráno :-) I když věříme, že někteří chlupáči by si zajdu raději chytili sami,´tak se nám povedlo naservírovat pod čumák pečenou fajn tyčku. Doplněná o ovesné vločky nebudou starosti s trávením a bolavým bříškem. Kočičí parťáci měli ve stejném balíčku sůši z králíka. Protože je přeci o něj neochudíme. Sušenky dostaly čtyřlístkový tvar, doplněny byly šantou kočičí a spojeny rýžovou moukou. (Dobře stravitelná, bez výrazné chuti). Ručně připraveny přímo pod kočičí čumáček. 

Bez názvu-1-01

(Tyto ňamky pro vaše chlupáče ručně upekla Koko Charlie)

Co bude k večeři? 

Kromě pamlsků jsme samozřejmě nemohli zapomenout na pořádnou várku zvěřinového masénka na véču. Vybrali jsme pro vás konzervičky, které jsou samé maso! Značka SokolFalco si totiž zakládá na principu, že do konzerv nepatří žádná dochucovadla ani jiné konzervační látky. Jedná se o českou rodinnou firmu, kterou založil veterinář MVDr. Jiří Sokol. Všechny konzervy plní ručně. A o tom nás i přesvědčili.

Bez názvu-1-04

Trocha péče 

Kaluž, déšť... a pak všichni víme, jak to vypadá. My jsme přišli s malou pomocí. Chtěli jsme ale něco opravdu přírodního a nejlépe z našich krajin. Narazili jsme na značku Caltha, která splnila naše očekávání a my vám od nich do boxíku přihodili jejich tuhý šampón. To nejlepší je nimbový olej, který ulevuje zarudlé, svědící a podrážděné kůži, hydratuje vysušenou pokožku. Také napomáhá udržovat fyziologické vlastnosti kůže a tím přispívá ke snížení tvorby lupů. Nimbový olej má specifickou vůni, která není příjemná obtěžujícímu hmyzu. Ano... i na podzim stálé něco lítá. Pokud proběhnete každou kaluž, rádi se rochníte v bahínku,... nebo z toho deště máte mokré i bříško – tak přejeme koupání zdar! :-)

caltha_tuhy_sampon_nimbovy_olej2-600x600

Zdroj fotografie: Caltha 

A co ta zábava? 

Samozřejmě v duchu lesa. Pro psí kámoše jsme vybrali hračky značky NUF NUF, které jsou vyráběny z přírodních materiálu. Přijdete na to docela snadno, protože Sirius opravdu testoval: "Prvně odstraníme křidélka kachny, aby nám neuletěla. Pak nožky, aby neutekla. Přes hlavu mrkneme dovnitř... Co to? To neznám!" Ano, tyto hračky jsou plněny kokosovým vláknem (přírodní a vhodné pro alergiky). Vyrobeny jsou z hovězí kůže, což určitě ocení i majitelé šťěnátek, protože kůže je šetrná k mléčným zoubkům. To stejné platí i u hračky pro malé hafíky. Jen místo kachny dostali moudrou sovu. Příště, až budete na lovu, určitě něco chytíte. Na těchto hračkách si totiž pořádně procvičíte tlamičku! :) Kočičkám jsme zase vybrali hračku, která nám připomněla stromeček. Díky účinkům, které na kočičku bude mít, se z mí stane opravdová lesní víla! A navíc je to super přírodní! Kmen je z Matabi – což posunuje do úplně jiných výšin, protože dřívko vyvolá pocit euforie. A co koruna stromu? Šanta, která má povzbuzující a hrací efekt. Navíc naše lesní víly boudou mít čisté zoubky. Takže 3 v 1 – radost, péče a zábava.

Agility závody s Výcvikárnou

Podporujeme i psí sporty

Jeden podzimní den střídal další. Začala jsem přemýšlet, co dělat se zamítnutým účtem pro reklamu na sociálních sítích (facebooku a instagramu se nelíbí naši kočičí a psí parťáci v reklamě). Mezitím, co jsem řešila neřešitelné, ... jsem obdržela zprávu od Kačky Suchovské z Výcvikárny. Hledala sponzory pro vítěze v neoficiálních agility závodech "Podzimní JumpingParty". Přihlásit se mohl každý, jelikož běželi nejen profíci, ale i začátečníci. A my jsme se rozhodli je podpořit. Výcvikárna se zabývá nejen tréninkem agility, ale také základní poslušností a pomáhá se socializací našich čtyřnohých parťáků. 

Jsme teprve v začátcích, ale i přesto jsme mohli těm nejlepším nabídnout naše parádní služby. A vymysleli jsme i něco navíc. Účastníci na prvních místech v součtech se mohli těšit na naše Mystery boxy s tématem "jak se do lesa volá". Pro druhé místo jsme vytvořili speciální balíčky "Zdravý jako rybka", které zároveň i testujeme a nejspíše i brzo umístíme na náš e-shop. V deštivém počasí, které se na nás během celého závodu mračilo jsme se přesvědčili, že podpořit imunitu nepotřebují pouze páníčci, ale také psí parťáci. (Nebojte, myslíme i na kočičky a testujeme kočičí verzi :-)). Pro třetí místa jsme darovali poukaz na naše parádní Pamlsky do schránky, protože ty se nám opravdu osvědčují. 

My se s Výcvikárnou určitě nevidíme naposledy. Byla to totiž akce, jak se patří. Gratulujeme vítězům, blahopřejeme všem účastníkům. Skvělý zážitek jsme si odnesli i my, z Vrtíme. 

Sirius celou akci bedlivě sledoval, koštoval ňamky od dalších sponzorů a dokonce si pořídil i parádní set obojku a vodítka. No, ... a jelikož se mu tam fakt líbilo, možná se z toho vyklube nějaká ta skvělá spolupráce, aby vaši parťáci mohli mít spokojená bříška a něco parádního na procházky. Nebo rovnou na agility :-)

Rychlou zprávu z Vrtíme podala: Týna <3

 

S Moravskoslezským spolkem v partě

Proč tady Moravskoslezský spolek je? 

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat se snaží pomáhat v případech týraní zvířat či zanedbání péče, a to většinou na základě informací těch z Vás, kteří si všímáte, co se děje ve Vašem okolí. Podávají podněty k šetření případů na příslušné kompetentní orgány, případně poskytují rady nebo doporučení ke konkrétním případům.
Zasazují se o změnu legislativy (konkrétní zákony, předpisy, vyhlášky a nařízení týkající se ochrany zvířat), která ovlivňuje každodenní život zvířat.

Všichni chceme, aby zvířata přestala být vnímána jako věci, se kterými mohou jejich majitelé nakládat dle své libosti a bez větších postihů.
Spolek pomáhá s péčí a umisťováním opuštěných zvířat do nových domovů, a to prostřednictvím inzerce v různých médiích a spoluprací s podobně zaměřenými organizacemi. Mají síť pěstounských rodin, které jsou pro tato zvířata bez domova jakousi přestupní stanicí.

Peníze spolku využívají k financování akutních případů.
Zjišťují situaci a monitorují podmínky v útulcích našeho regionu. V krajních případech informují o nesrovnalostech a tlačí zodpovědné orgány ke sjednání nápravy.

Co vedlo k našemu spojení? 

Za našim partnerstvím stojí mimo jiné i osobní zkušenost. Byla jednou jedna fenečka, která žila v domově, který domovem nikdy nebyl. Vezli jsme ji přes 400 kilometrů na veterinární kliniku do Opavy, která je ve spojení právě s Moravskoslezským spolkem. Bez jediného slova se fenečky ujali, zajistili její zdravotní stav, poskytli péči a našli skvělou rodinu. Rodina a přátelé se spojili a o Vánocích obdarovali pejsky a kočičky v jejich péči několika málo zásobami a potěšením. V tu chvíli ale bylo jasné, že jednorázová pomoc je sice pomocí, ale spolek tady je dále. Ne pouze o Vánocích. Zachraňuje a pečuje o opuštěná a týraná zvířata stále. Když Vrtíme vznikalo, bylo jasné, že první z priorit jsou spokojení parťáci. A to nejen ti, kteří milující domov mají, ale také ti, kteří na něj teprve čekají. 

Chtěli jsme pomoci hned

Než Vrtíme vůbec začalo, spustil se projekt na HITHIT, který pomohl se startem. Několik z vás využilo možnost zakoupit poukaz do e-shopu a podpořit tak nejen náš start, ale také Moravskoslezský spolek, kterému putovala odměna z poukazů. Chceme tímto velice poděkovat Šárce Vargové, Jiřímu Krausovi, Vojtovi Richardovi a Dušanu Cholevovi – těm, kteří přispěli pomocí zakoupení poukazů na činnost spolku.

Jak to bude dál? 

Spolku jsme přislíbili 8 % z našeho zisku. Další 2 % jdou na akutní případy. Našim cílem je dosáhnutí vyšší částky, kterou budeme moci poskytnout. A naše smečka bude dělat vše, co bude v našich silách proto, aby jsme mohli pomáhat dále a více. 

V budoucnu nás uvidíte na společných akcích. Také sdílíme zvířátka k adopci – proto nezapomeňte sledovat sociální sítě Vrtíme i Moravskoslezského spolku. 

Konkrétní případy opuštěných mazlíčků se budeme snažit sdílet i zde. 

3


3_1

 

Pamlsky do schránky – Podzim 2022

20221006_061337_0001

Foto: IG já_kocour

V prvních pamlscích do schránky jste mohli objevit sušené králičí maso. Ideální na cvíčo pro pejska, velikostí tak akorát pro kočičku. 

Proč králík? Světová zdravotnická organizace (WHO) ho označila za jeden z nejzdravějších druhů masa. To naše je ručně zpracované a sušené tak, že si zachovává všechny živiny. A voní nádherně! Pokud má váš chlupáč potíže s trávením, trpí alergiemi nebo se zrovna nachází v období rekonvalescence, králík je ideální volbou!. Maso je totiž velmi dobře stravitelné a téměř vůbec nezatěžuje organismus. Navíc má pozitivní vliv na stav kůže a srsti a je bohaté na vitamín B. 

Proč ideální na cvíčo? Nejen, že se jedná o malé kostičky, ale maso obsahuje jen velmi malé množství tuku. Můžete tak cvičit i s pejskem, který má nadváhu (nebo cvičit i s kočičkou? ????). Kromě toho má i nízký obsah cholesterolu. Velmi chutná kočičkám i pejskům. Jako osvědčené ňamky si je teď můžete koupit i na e-shopu ve velikosti 50 g a 100 g >>>> králičí bobky. 

 

Pamlsky 2022 (1)

Foto: IG pribehcookie

V druhých pamlscích do schránky jste mohli objevit sušenky z rybičky

Proč treska? Treska je jednou z nejchutnějších mořských ryb. Dopřáli jsme pejskům i kočičkám bohatý zdroj bílkovin, nenasycených omega mastných kyselin (jako jsou dokosahexaenová (DHA) a eikosapentaenová (EPA)) Tresčí maso je vhodné pro správný vývoj a funkci mozku a očí. Dále obsahuje řadu vitamínů, jód a další minerály.

Proč šanta? Obsažená látka nepalakton, která se nachází v listech navozuje kočičkám pocit euforie. Velkou výhodou je, že kočky samy poznají, kdy mají dost. 

Proč bazalka? Je velmi prospěšná díky svým antioxidačním, antivirovým a protizánětlivým vlastnostem. Přidání bazalky do psího jídelníčku určitě zařaďte v případě, že má váš chlupáč psincový kašel.

Jako ňamky si je můžete zakoupit na e-shopu. Pro kočičky jako "láska s ploutvemi", pro pejsky "rybí fitko". 

 

20221029_074118_0000

Foto: IG _freya_amstaff_

Ve třetí sérii naších pamlsků do schránky jste nalezli sušené korálky ze srnčího krku s řepou.

Proč srna? Vysoká zvěř je pro psy a kočky výborná hned z několika důvodů. Nejen že se jedná o zdroj proteinů, ale také tohle maso voní a chutná lépe, než jiné masa pocházející z velkochovů. To zajistí, že se po korálích slehne zem.

Proč řepa? Z červené řepy naší mazlíčci získají například kyselinu listovou, železo, draslík, mangan či hořčík. Je taky plna vitamínů. Chlupáči se tak budou moct těšit z lesklé a pružné srsti.

Proč korále? Korále jsou velikostí ideální pro kočičky a pro pejsky na trénink. Dají se lehce lámat a každému mazlíčkovi tak dokážeme vytvořit takové sousto, jaké si vysloužil. Pokud vám tyto ňamky chutnaly, můžete je objednat na našem e-shopu ve variantách 50 a 100 gramů >>>> Korále princezny Mícy.

 

 Pamlsky 2022 (4)

Čtvrtý balíček s pamlskami pro pejsky a kočičky v sobě ukrýval překvapení v podobě sušených šprotů.

Proč sušený šprot? Dodají chlupáčovi a micině jak bílkoviny tak omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Díky své stavbě mu posílí žvýkací svaly, což bude určitě oceněno. Vhodné jsou pro všechny věkové kategorie a hlavně je může i alergik! Na našem e-shopu je najdete jako "Ryba na suchu"

 

Pamlsky 2022 (5)

Pamlsky číslo pět překvapily kočičky sušenými kuřecími žaludky a pejsky zase potěšily hovězími srdíčky s řepou a slunečnicovými semínky.

Proč sušené kuřecí žaludky pro číču? Vnitřnosti obecně jsou výborným zdrojem taurinu, což je organická kyselina, kterou si kočky na rozdíl od psů samy nevytvoří. Potřebují jí ovšem stejně jako psi. Žaludky také obsahují opravdu malé množství tuku, a tak se z naší číčy nestane chlupatá kulička.

Proč řepová srdíčka pro pejska? Jak jsme se už dozvěděli v 42.týdnu, řepa pro mazlíka možná až překvapivě přínosná. Tyto srdíčka se však skládají také z hovězího masa, ovesných vloček a slunečnicových semínek.

Proč hovězí maso? Je to obrovský zdroj bílkovin, tuku v něm moc nenajdeme, a také pejskovi jednoduše chutná. Proč ovesné vločky? Minerály, bílkoviny a vitamíny. Nejen to, také Proč slunečnicová semínka? Tyto semínka mají pozitivní vliv na srst, kůži i drápky. To díky minerálům jako jsou vápník, horčík, vitamíny B, vitamíny E a železo.

Foto: IG amalinka_a

Pamlsky ze 45. týdnu byly opět rozdělené pro pejsky a kočičky.

Pejsci se mohli těšit na sušená hovězí vemínka. Proč právě vemínko? Krásně voní po mléce – až připomínají vůni sýru. Měly nemalý úspěch a proto jsme se rozhodli, že jej zařadíme nejdříve do lednového mystery boxu (obsah neprozrazujeme, ale tady věříme, že vemínka jsou parádním "lákadlem" pro vašeho mazla), a dále je určitě najdete v únoru na e-shopu. Tento pamlsek si nakonec rozdělily i některé kočičky, takže i ty se mohou těšit, že je v lednovém Mystery boxu najdou.

V pamlscích do schránky se objevily také sušené ledvinky. Proč právě sušené ledvinky kočičkám? Jak všichni víme, kočka je masožravec a mezi její základní stravu by měly patřit také vnitřnosti. Už jen z důvodu, že v nich najdeme užitečný taurin. A právě tyto pamlsky, sušené ledvinky, zaručily přísun taurinu a dalších skvělých látek všem kočičkám. Mají navíc vysoký obsah bílkovin a plno minerálních látek, navíc jsou skvěle stravitelné. 

Foto IG: lenusice

Už se nám pomalu blíží podzim ke konci. My jsme bádali, čím udělat v 46. týdnu největší radost. A víte co? Našim největším hitem! Kočičky i pejsci objevili v balíčku naše sušené kachní masénko. Díky trošce škrobu, který neškodí organismu je parádně měkké. Díky dvou variantám – plátkům i kouskům jsou vhodné jak na trénink, tak i jako běžný pamlsek. Kočičky samozřejmě dostaly kousky. Pejskové zase plátky. Obě varianty najdete na našem eshopu jako Peří na vodě. Vřele jej doporučujeme, stejně jako naši skvělí chlupatí zákazníci :)

Proč kachna? Kachní maso je dobrým zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Je také velmi snadno stravitelné a obsahuje plno vitamínu A a B3 (niacinu), jakož i řady minerálů. Díky všem těmto vlastnostem se hodí i pro ty, kteří mají zhoršenou funkci ledvin. Když se podíváme podrobněji na složení zjistíme, že hrubých tuků obsahuje pouze 1 %. Nenechte se ale zmást. Určitě není vhodné jim překrmovat pejsky a kočičky při redukční dietě. Kachní maso zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna to řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. 

Foto: Naše tisková mluvčí EBBI

 

A zase ty vnitřnosti. Je jich celá řada. Nejen, že Pamlsky do schránky chceme mít co nejvíce pestré, ale také testujeme, které pamlsky šmakují, abychom je mohli zařadit jak do našich budoucích Mystery boxů, tak i do stálé nabídky na e-shopu. Určitě se těšte na Valentýn... protože kdo ví? Třeba se během února někde objeví :) Tyto parádní vepřová srdíčka jsme si nechali vyrobit od Domácích sušených masíček, které mají s ňamkami pro naše miláčky velké zkušenosti. Každý kousek suší co nejvíce šetrně, aby si zachoval všechny potřebné minerální látky i vitamíny. 

Proč vepřové srdíčko? Přestože se jedná o vnitřnosti, zařazujeme je do psích a kočičích misek jako svalovinu. Srdíčka mají výjimečně vysoký obsah vitamínů rozpustných v tucích (A a D) a také esenciálních mastných kyselin a celou škálu makrominerálů a stopových prvků. Jedná se o sval s malým prstencem tuku. Je však vhodné i jako pamlsek. A víte o tom, že se často používá na stopu? Navíc je srdce málo tučné a tak se hodí i pro udržení správné váhy zvířete. 

Foto: IG _freya_amstaff_

Vsadili jsme tentokrát na pořádný flákot svaloviny. Jen vám přišly v krásných dukátcích, které jste mohli dle libosti lámat na menší kousíčky. Což je parádní jak pro kočičky, ale i pro malé pejsky. Je to také poslední podzimní balíček, která vám přišel do schránek. Od 49. týdnu tohoto roku až po 9. týden roku 2023 už nastanou zimní radovánky a s nimi i naše Pamlsky do schránky najdete pod jinou rubrikou v tomto blogu. No a teď k těm parádním dukátkům ze selečí krkovičky. 

Proč selečí krkovička? Je vhodná nejen jako doplňkový pamlsek, ale také funguje skvěle při výcviku. A to byste se divili, co i kočičky umí za tuhle ňamku dělat za psíkusy :D. Pomáhá tomu totiž aroma pečeného selátka, které je skvělým lákadlem. Selečí maso má vyšší obsah tuku a vyšší energetickou hodnotu. Obsahuje omega-6 mastných kyselin. Selečí dodává mnoho minerálních látek, například zinek a železo, téměř celý komplex vitaminů B (B1) a aminokyseliny, jako například taurin. Taurin, jak už jsme několikrát zmiňovali, je především pro kočky velmi důležitým. 

Foto: IG _freya_amstaff_