Náš TIP – FURminator

Máte pocit, že to, co váš mazlíček po sobě doma zanechá by vydalo na dva svetry? My to známe také. Přinášíme proto TIP, který máme odzkoušený na vlastní chlup! Pro vaše čtyřnohé kamarády je vyčesávání srsti klíčovou částí péče a pro nás čtyřnohé je to neméně důležité. Minimálně pro zdravý rozum 😎. FURminator přichází s řešením - tento hřeben účinně a bezpečně zbavuje vaše chlupáče uvolněných chlupů a podsady. Pojďme se spolu podívat na to, jak zredukovat množství chlupů jak u kočičích, tak i psích parťáků.

_snažit se vylít vodu z bazénu kyblíkem s děravým dnem. Než se vám to podaří, začne pršet.

KDY A JAK ČASTO VYČESÁVAT
Jak poznat, kdy pes nebo kočka líná

Tahle věta zní možná trochu úsměvně, ale plemen psů a koček s různým typem srsti je nespočet. U některých je vyčesávání spíše kosmetickou úpravou, u některých nezbytnost. Línání je přirozený proces, kdy pes nebo kočka obměňují srst, a je zvláště výrazné během přechodu ročních období. U psů a koček, které žijí uvnitř, může línání probíhat celoročně. To je ten důvod, proč má mnoho z nás každodenní rande s vysavačem nebo investuje do toho robotického, aby se z toho nezbláznil😀. Ten správný čas vyčesávání je nejen u nadměrného vypadávání chlupů, ale i u změn v kvalitě srsti. Pravidelné vyčesávání hřebenem FURminator pomůže udržet línání pod kontrolou.

Optimální frekvence vyčesávání.

Optimální frekvence vyčesávání závisí na několika faktorech, jako jsou plemeno, délka srsti a zda váš mazlíček žije převážně uvnitř nebo venku. Obecně platí, že psy s dlouhou srstí byste měli vyčesávat alespoň jednou týdně, zatímco u psů s krátkou srstí může být dostatečné vyčesávání jednou za dva týdny. U koček s dlouhou srstí doporučujeme vyčesávat dvakrát týdně, aby se předešlo zacuchání a vytváření chuchvalců. V období intenzivního línání je vhodné zvýšit frekvenci vyčesávání. Použití hřebenu FURminator může proces zjednodušit i tím, že jeho design je přizpůsobený tak, aby efektivně odstraňoval uvolněné chlupy a podsadu bez zbytečného dráždění pokožky vašeho mazlíčka.

 

TECHNIKY VYČESÁVÁNÍ S FURMINATOREM
Bezpečné použití FURminatoru

Bezpečné použití FURminatoru je klíčové pro zdraví a pohodu vašeho mazlíčka. Před vyčesáváním zkontrolujte srst vašeho psa nebo kočky, aby neobsahovala uzly nebo zacuchání, které by mohly způsobit bolest. Hřeben držte v ergonomické rukojeti a pohybujte jím ve směru růstu srsti, nikdy proti němu. Zaoblené okraje Skin Guard® zabraňují poranění kůže, zatímco tlačítko FURejector® umožňuje snadno odstranit zachycené chlupy z hřebenu. Nepoužívejte FURminator na citlivých oblastech, jako jsou uši, břicho nebo genitální oblast.

Efektivní odstranění podsady

Hřeben je navržen tak, aby jemně procházel povrchovou srstí a efektivně vyčesával podsadu, která často způsobuje nadměrné línání. K dosažení nejlepších výsledků začněte vyčesáváním od hlavy vašeho mazlíčka a postupujte směrem k ocasu, přičemž dbejte na to, abyste hřeben vedli po přirozených liniích těla. Nezapomeňte pravidelně čistit hřeben od uvolněných chlupů, aby zůstal efektivní. Udržujte konzistentní tlak při vyčesávání – ani příliš lehký, ani příliš silný. Tímto způsobem můžete výrazně snížit množství chlupů v domácnosti a zajistit, že váš pes nebo kočka bude mít zdravou a dobře udržovanou srst.

Existují plemena, která podsadu nemají. Jejich srst roste neustále a méně líná, proto je jejich páníčci nechávají stříhat. Podsadu poznáte podle toho, že je velmi jemná a díky své hustotě poskytuje teplotní izolaci a ochranu. Platí to nejen v zimě, ale i v létě. Pokud váháte, zda si i váš mazlíček nezaslouží nový sestřih, nejprve si ověřte, zda mu tím neuškodíte. Některá plemena se totiž vůbec stříhat nesmějí. 

 
PÉČE O SRST A KŮŽI
Výběr správné velikosti

Výběr správného hřebenu je zásadní. FURminator nabízí širokou škálu hřebenů pro různé typy srsti a velikosti zvířat. Pro psy s krátkou srstí je vhodný jiný typ hřebenu než pro psy s dlouhou srstí. Podobně existují speciální hřebeny pro kočky, které zohledňují jejich jemnější a často hustší srst. Zvolte ten, který odpovídá délce a hustotě srsti vašeho mazlíčka a je navržen tak, aby nezatěžoval jejich kůži. Díky správnému výběru FURminatoru zajistíte, že vyčesávání bude pro vašeho mazlíčka pohodlné a bezbolestné, zatímco pro vás bude efektivní a snadné.

Výživa a zdraví pro kvalitní srst

Kromě pravidelného vyčesávání je kvalita srsti a kůže vašeho mazlíčka ovlivněna také jeho výživou a celkovým zdravím. Správná vyvážená strava bohatá na esenciální mastné kyseliny, vitamíny a minerály může významně přispět k zdravé a lesklé srsti. Zajistěte, že váš pes nebo kočka dostává krmivo odpovídající jeho věku, velikosti a úrovni aktivity. Vyhněte se levným krmivům s vysokým obsahem obilovin a nízkým obsahem masových složek, které mohou vést k suché a lámavé srsti. V případě potřeby můžete zvážit i doplňky stravy. Kvalitní péče o srst přináší nejen estetické výhody, ale také pomáhá předcházet kožním problémům a zlepšuje celkovou pohodu vašeho čtyřnohého přítele. 

 

 Pokud vás náš TIP zaujal, určitě se po FURminatoru poohlédněte. Najdete jej v mnoha chovatelských potřebách :)