Tasím dráp!

beautiful-british-shorthair-golden-chinchilla-ny25-min

Občas jsou neviditelné, ale každý kočičkář ví, že je máš. Ano, mluvíme tu o tvých drápcích. A jak to ten páníček vlastně zjistil? Většinou nosí dlouhý rukáv a schovává abstraktní "tetování" v odstínech červené. Taky občas objeví vytahanou látku na gauči, roztrhanou záclonu, nebo si lehá na své nové, drahé prostěradlo, ve kterém se záhadně objevilo prazvláštní větrání. Všichni víme, že jsou drápky pro tebe hodně důležité. Když proběhneš zahradou, umíš se pochlubit vetřelcem, který narušoval tvé území, ale jak ti vysvětlit, že doma žádný nevítaný host není? 

V prvé řadě je zapotřebí upozornit, že drápky nejsou jen pro lovení zvěře, ale také pomáhají kočkám šplhat a udržovat rovnováhu. Bohužel existují zákroky, při kterých se kočkám drápky odstraňují. Ve většině států Evropy je tento zákrok nelegální, ale například v USA se jedná o běžnou praxi. Budu citovat tento článek, který perfektně shrnul, proč se kočkám nemají drápky odstraňovat. Odstranění drápků může znít jako banalita, něco jak stříhání nehtů. Jenže abyste ochránili gauč nebo křeslo, vystavujete kočku proceduře, při které jsou odstraněny části kostí na špičkách prstů. Proces může navíc u zvířete znamenat následky na celý život a chronickou bolest, jak uvádí nová studie.

Vraťme se ale k tvým tlapkám. Možná jsou pro tebe drápky až moc dlouhé, a tak se ti stává, že se jimi někde zadrhneš. Možná ti je páníček stříhá nebo ti pořídil parádní prolézačku, na které můžeš škrábat od rána do rána. Vy kočičáci, kteří máte přístup ven tyto starosti většinou nemáte, protože si drápky brousíte přirozeně. Ale někteří vaši kámoši lenoší pouze doma, a tak často prožívají dramatickou scénu s vražedným nástrojem, který vypadá, že jim ušmikne celou tlapku. Proč se vůbec drápky stříhají?

Drápky jsou něco jako nehty u páníčka. Neustále tak rostou a k tomu potřebují vhodnou péči. Pokud nemáš možnost lozit a šplhat po stromech a škrabadlo je zkrátka malý pán, je nutné sáhnout po kleštičkách na zastřihávání drápků. A to zejména, když jsou drápky ve špatném stavu – přerostlé nebo i popraskané. Taky ti můžou pěkně zavařit, když se budeš zachytávat o každý kus nábytku. A samozřejmě se ti může stát, že páníčká poškrábeš, aniž bys chtěl. Nebo třeba svého kočičího nebo psího parťáka se kterým sdílíš domácnost. Nejprve je ale vhodné, abys byl zvyklý nechat si na tlapky sáhnout. Proto tě taky asi páníček od malička obtěžuje a chytá tě za tlapky. Zkrátka,... všechnu práci nemůže udělat on. Často jsi třeba dostal parádní masáž tlapek a ani nevíš, že jsi vystrčil drápky. A pak ještě za odměnu dostal pamlsek! No nebylo to boží? Zeptej se páníčka, jestli náhodou třeba nepoužil ten supr přírodní balzám, který se hodí na zimu i na léto. Myslíme >> tento <<. Od Calthy. Může tak doplnit rituál masáže tlapek o pořádnou péči. 

No a jak dál? Kočičí drápky jsou příliš tvrdé a obyčejné nůžky nebo kleštičky na nehty nelze použít. Proto je vhodné koupit speciální, přímo pro tebe. To ale páníček určitě ví. Vhodně profilované a ostré kleštičky stačí přiložit šikmě k drápku a střihnout rychlým pohybem. Ani o tom nebudeš vědět! Protože se odstraní pouze průhledný, zrohovatělý hrot drápku – živá tkáň zasahuje přibližně do půlky drápku. To svému parťákovi vyřiď, protože kdyby střihl do živé tkáně, asi už bys to nikdy nechtěl podstoupit. Navíc by se rána mohla zanítit. A to nechceme. Pokud začneš být během zkracování drápků nervózní, pak je lepší, když to odložíte na jindy. Za každý úspěch dostaneš ňamku, takže to stojí za zkoušku. Navíc, pokud to s tebou fakt nejde, budeš muset na veterinu. A tu nikdo nemá moc rád. Tam ti drápky šmiknou raz dva a páníčka to bude stát nějakou tu kačku. Ale my víme, že jsi šikula a zvládáš to bezpochyby dobře. Jako ten černý kocourek tady, pod těmito řádky.

 

Co když to celé může být vlastně zábava? Co když právě máme něco, do čeho můžeš tasit drápky o sto šest a ještě si u toho hrát? Pojďme spolu mrknout na to, co ti my můžeme nabídnout dnes a zhodnotit varianty, které můžeme nabídnout do budoucna. 

 Kartón je přítel číslo jedna!

To, že milujete schovku v krabicích víme. To, že do něj můžete tasit drápek taky. Existuje spousta možností, jak hračky dokáží zpestřit tvůj den. Kartónová škrabadla jsou skvělý nástroj a dnes i dobře vypadají. My ti ale dnes představíme něco trochu menšího. A tím jsou hračky z kartónu. V našem Mystery boxu "Novoroční předsevzetí" jsme ti tuhle hračku dali do boxíku. Parádně vybízí ke hře a opravdu tě dostane do formy. Pokud jsi boxík nestihl, nezoufej, protože tuhle parádní >> činku << u nás ještě najdeš! A věř tomu, když říkáme, že fakt budeš svalouš! Navíc parádně cinká! Pokud by jsi moc chtěl, můžeme se po dalších kartonových hračkách nebo škrabadlech poohlédnout. 

 Plsť a Fleece jsou hezké pro oko páníčka a super pro tvoje drápky

Vhodný materiál pro kočičí hračky může být trochu oříšek. Ve Vrtíme si ale necháme poradit a spojili jsme se se značkou Gabona, která kočičky moc dobře zná. Valentýnský box tak mohl nabídnout krásná přáníčka, která se těší velké zaláskované popularitě. Bodejď by ne, když ten matroš je tak akorát na to, abys tasil drápek a s přáníčkem se pořádně mazlil. Kromě téhle výhody má v sobě ukrytý úplný poklad. Šustí, cinká a voní po šantě! No úplné sedmé nebe! Díky Gaboně můžeme pro všechny kočičky nabídnout na míru dělané hračky, takže se máte do budoucna rozhodně na co těšit! Nezapomeňte omrknout naše >> Valentýnky << , které máme na e-shopu. Každá je jiná, každá je originál, ale všechny jsou bombastické!