Tasím dráp! Jak vyzrát na kočičí drápky?

Občas nejsou na první pohled vidět, ale každý milovník koček ví, že je máte. Ano, mluvíme o vašich drápech. A jak to ten páníček vlastně poznal? Často nosí dlouhý rukáv, aby zakryl abstraktní „tetování“ v odstínech červené. Také občas objeví vytahanou látku na gauči, roztrhanou záclonu, nebo si lehne na své nové, drahé prostěradlo, které záhadně „procvičilo“ vetřelé větrání. Všichni víme, že drápky jsou pro vás velmi důležité. Když si dáte rychlý sprint přes zahradu, dokážete se pochlubit tím, že jste odhalili vetřelce narušujícího vaše území, ale jak vám vysvětlit, že doma není žádný nevítaný host?

beautiful-british-shorthair-golden-chinchilla-ny25-min

Je důležité zdůraznit, že drápky neplní pouze funkci při lovu zvěře, ale také pomáhají kočkám šplhat a udržovat rovnováhu. Bohužel existují zákroky, při nichž se kočkám drápky odstraňují. Většina evropských států tento zákrok považuje za nelegální, zatímco v USA je toto odstraňování drápků běžně praktikováno. Ráda bych citoval článek, který výtečně shrnuje důvody, proč by kočkám neměly být drápky odstraňovány. Odstranění drápků může znít jako banalita, něco jak stříhání nehtů. Jenže abyste ochránili gauč nebo křeslo, vystavujete kočku proceduře, při které jsou odstraněny části kostí na špičkách prstů. Proces může navíc u zvířete znamenat následky na celý život a chronickou bolest, jak uvádí nová studie.

Vraťme se ale k tvým tlapkám. Možná máš drápky až příliš dlouhé, a tak se ti stává, že se jimi někde zasekneš. Možná ti páníček pravidelně stříhá drápky nebo ti pořídil skvělou škrabadlo, na které můžeš škrábat od rána do večera. Vy kočky, které máte možnost chodit ven, obvykle tyto problémy nemáte, protože si drápky přirozeně brousíte. Nicméně někteří z vašich domácích kamarádů často prožívají napínavé momenty s nástrojem, který vypadá, že jim sebere celou tlapku. Proč se vlastně drápky stříhají?

Drápky jsou něco jako nehty u tebe, páníčku. Neustále rostou a potřebují vhodnou péči. Pokud nemáš možnost lézt a šplhat po stromech a škrabadlo je pro tebe malý pán, je nutné sáhnout po kleštičkách na zastřihávání drápků. A to zejména, když jsou drápky ve špatném stavu – přerostlé nebo i popraskané. Také ti mohou způsobit problémy, když se budeš zachytávat o každý kus nábytku. A samozřejmě se může stát, že poškrábeš páníčka, aniž bys chtěl. Nebo třeba svého kočičího nebo psího parťáka, se kterým sdílíš domácnost. Nejdříve je ale vhodné, abys byl zvyklý nechat si na tlapky sáhnout. Proto tě páníček od malička obtěžuje a chytá tě za tlapky. Zkrátka, všechnu práci nemůže udělat jen on. Často sis třeba užil parádní masáž tlapek a ani nevěděl, že si vystrčil drápky. A pak ještě dostal pamlsek jako odměnu! No nebylo to skvělé? Zeptej se páníčka, jestli náhodou nepoužil ten super přírodní balzám, který se hodí jak na zimu, tak na léto. >> tento <<. Od Calthy. Může tak doplnit rituál masáže tlapek o pořádnou péči. 

No a jak dál? Kočičí drápky jsou příliš tvrdé a obyčejné nůžky nebo kleštičky na nehty nelze použít. Proto je vhodné koupit speciální, přímo pro tebe. To ale páníček určitě ví. Vhodně profilované a ostré kleštičky stačí přiložit šikmě k drápku a střihnout rychlým pohybem. Ani o tom nebudeš vědět! Protože se odstraní pouze průhledný, zrohovatělý hrot drápku – živá tkáň zasahuje přibližně do půlky drápku. To svému parťákovi vyřiď, protože kdyby střihl do živé tkáně, asi už bys to nikdy nechtěl podstoupit. Navíc by se rána mohla zanítit. A to nechceme.

Pokud začneš být během zkracování drápků nervózní, pak je lepší, když to odložíte na jindy. Za každý úspěch dostaneš ňamku, takže to stojí za zkoušku. Navíc, pokud to s tebou fakt nejde, budeš muset na veterinu. A tu nikdo nemá moc rád. Tam ti drápky šmiknou raz dva a páníčka to bude stát nějakou tu kačku. Ale my víme, že jsi šikula a zvládáš to bezpochyby dobře. Jako ten černý kocourek tady, pod těmito řádky.

 

Co když to celé může být vlastně zábava? Co když právě máme něco, do čeho můžeš tasit drápky o sto šest a ještě si u toho hrát? Pojďme spolu mrknout na to, co ti my můžeme nabídnout dnes a zhodnotit varianty, které můžeme nabídnout do budoucna. 

Kartón je přítel číslo jedna!

To, že milujete schovku v krabicích víme. To, že do něj můžete tasit drápek taky. Existuje spousta možností, jak hračky dokáží zpestřit tvůj den. Kartónová škrabadla jsou skvělý nástroj a dnes i dobře vypadají. My ti ale dnes představíme něco trochu menšího. A tím jsou hračky z kartónu. V našem Mystery boxu "Novoroční předsevzetí" jsme ti tuhle hračku dali do boxíku. Parádně vybízí ke hře a opravdu tě dostane do formy. Pokud jsi boxík nestihl, nezoufej, protože tuhle parádní >> činku << u nás ještě najdeš! A věř tomu, když říkáme, že fakt budeš svalouš! Navíc parádně cinká! Pokud by jsi moc chtěl, můžeme se po dalších kartonových hračkách nebo škrabadlech poohlédnout. 

 Plsť a Fleece jsou hezké pro oko páníčka a super pro tvoje drápky

Vhodný materiál pro kočičí hračky může být trochu oříšek. Ve Vrtíme si ale necháme poradit a spojili jsme se se značkou Gabona, která kočičky moc dobře zná. Valentýnský box tak mohl nabídnout krásná přáníčka, která se těší velké zaláskované popularitě. Bodejď by ne, když ten matroš je tak akorát na to, abys tasil drápek a s přáníčkem se pořádně mazlil. Kromě téhle výhody má v sobě ukrytý úplný poklad. Šustí, cinká a voní po šantě! No úplné sedmé nebe! Díky Gaboně můžeme pro všechny kočičky nabídnout na míru dělané hračky, takže se máte do budoucna rozhodně na co těšit! Nezapomeňte omrknout naše >> Valentýnky << , které máme na e-shopu. Každá je jiná, každá je originál, ale všechny jsou bombastické!