Žvejkalům zdar!

Je vás tady nemálo. Občas rozkoušete ovladač, botu, a v tom lepším případě jen vlastní hračky. Páničci to s vámi myslí dobře. A to i přes vztyčený prst, zatímco vás nachytají s novou lodičkou v tlamě. Způsobů, jak odnaučit tebe a spoustu dalších kousacích, žvýkajících a trhacích kolegů je spousta. Při průzkumu jsme narazili třeba na tento článek, nebo na tento.... a taky tento. U posledního článku můžete najít i další skvělé tipy a webinář zdarma "Jak neudělat 3 zásadní chyby při výchově štěněte", případně se rovnou vrhnout na online kurz. Většina článků je zdarma a možná, když budeš poslušně asistovat u páníčka, zatímco bude zkoušet nové psíkusy,... tak ti dojde, že ten ovladač opravdu potřebuje, stejně tak nemůže chodit jenom s jednou botou. Jsme na poslušnost malí páni, ale můžeme ti místo lodiček nabídnout supr náhrady. Tak co říkáš? 

610-dog-chewing-shoes-660x410

 

Naše hračky, žvýkací a dentální pamlsky jsme zařadili do úrovní od 1 do 5. Přičemž 1 je nejmenší výdrž a 5 je největší. Páníček už tě dobře zná, takže bude vědět, po čem sáhnout, aby ti to nějakou chvíli zabralo. A dokonce u jedné z úrovní potřebujeme pomoci. A to od tebe a tvého dvojnožce. My jsme totiž zjistili, že nám chybí úroveň 4! A víš co patří sem? Kávová a olivová dřeva. Prostě jsme je někde zapomněli a je jen na vás, jestli je máme mít pro všechny žvejkaly k dispozici nebo to, co tady najdeš, bohatě stačí. 

Pojď s námi omrknout příklady úrovní na reálných produktech. Vynecháme teď hračky, protože chceme, aby tě to nejen bavilo, ale i chutnalo. 

Úroveň č. 1 – jednoduché na žvýkání, ale zabaví a chutná

Nafrněná – kuřecí pařáty

Jsi žvejkal, ale chceš si u toho pořádně pochutnat? Jsi maličký a všechny žvýkací pamlsky jsou pro tebe příliš velké? Tak kuřecí pařát bude to pravé pro tebe. Samozřejmě, že pokud si na nich smlsne doga, bude to spíše chroupnutí na pět vteřin. Pokud je pejsek malý, bude mít s pařátem práci na několik minut. Pařáty nepatří mezi nejměkčí pamlsky, ale pejskovi netrvá extra dlouho je zpracovat. Jsou navíc vhodné pro pejsky s nadváhou. Tyto pařáty nakupujeme u Natureca, kde máme jistotu, že pamlsek je 100% přírodní, dobře sušený a bez přidání jakýkoliv konzervačních látek. 

Úroveň č. 2 – Je to ňamka a páníček stihne naplnit myčku

Chrochtající pytlíky – vepřové uši a záušky

Vepřové uši i záušky jsou bohaté na bílkoviny. Obsahují také mnoho látek pro správný vývoj a funkci kloubů. Proto jsou tyto žvýkací ňamky vhodné pro všechny věkové kategorie. Jestli jsi štěndo nebo důchodce, máš chuť na něco voňavého a chceš si u toho procvičit tlamičku, tohle je rozhodně to pravé. Navíc se záušky i s ušima si poradí jak malý, tak velký hafan. My u nás máme několik různých možností volby množství, aby jsi věděl, zda je to pro tebe to pravé. Záušky máme od SokolFalco, v jehož čele stojí veterinář. Ušiska máme občas od nich, občas z Natureca. Můžeme ti tak zajistit tu nej kvalitu. 

Hafifee – vypadá skvěle, chutná skvěle a ještě ti dá zabrat!

Hafifee je pamlsek vyrobený z výživného mléka bez laktózy a vysoce kvalitní želatiny pro zdravé kosti a klouby. Všechny barvy jsou 100% přírodní. V balení najdeš 6 kousků tohohle parádního pamlsku, který se, mimo jiné, hodí na nějakou supr příležitost. Třeba Valentýn, narozky, adoptiny. Až se budeš snažit dostat k lahodnému oříšku, neskákej u toho na gauč. Vono to má v sobě totiž kurkumu. Ta nám vytvořila tuhle parádní barvu a má super účinky na organismus. Ale pániček by nebyl rád, kdyby se z bílého gauče stal oranžový. Tento a i další pamlsky pochází od značky Blue Tree, která nám padla do oka díky svým super designům a parádnímu složení. 

 

Úroveň č. 3 – Tak tohle mi fakt chutná, ale zbaštím to až za několik hodin, možná dní

Cheesies – Želatina s kozím mlékem, kachnou, lněným semínkem a karobem 

Žvýkací pamlsek s kozím mlékem a želatinou pro zdravé klouby, kde můžeš vyčmuchat taky kousky kachního masa a lněná semínka. Obsahující totiž pouze 2,3 % tuku, takže pokud máš trochu větší pupík, vůbec to neva. My Cheesies řadíme ho nejen mezi žvýkací pamlsky, ale zároveň i dentální. Díky žvýkání a chroupání těchto Cheesies pamlsků se podpoří prevence tvorby zubního kamene. Takže budeš mít super chrup a ještě si pochutnáš.

Tady nějaké malé info, které najdeš i u pamlsků na shopu: Při výrobě pamlsku v procesu speciálně vyvinutém společností Blue Tree bylo použito kozí mléko v kombinaci s prvotřídní želatinou a dalšími přísadami. Dohromady tvoří zdravý žvýkací pamlsek, který prospívá kloubům, kostem a srsti vašeho psa. Kozí mléko je pro psy velmi zdravé a je přírodním zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vitaminů, minerálů a stopových prvků. Vápník, který je obsažen v mléku, také posiluje vývoj struktury kostí a pomáhá je udržovat zdravé. Želatina je zase bohatá na různé aminokyseliny, které zachovávají stabilitu kloubů a podporují odolnost vazů a šlach.

Lněné semínko, jako doplněk je skvělé hned ze 3 důvodů: 

  1. Zvyšuje kvalitu srsti nebo kůže 
  2. Zlepšuje peristaltiku střev 
  3. Zvyšuje hladinu Omega 3 mastných kyselin v organismu 

Všechny Cheesies jsou 100 % bez obsahu přídatných látek. Neobsahují obiloviny nebo lepek. My bychom rádi postupně přidávali další druhy. A proto nám určitě dej zpětnou vazbu. 

 

Úroveň č. 4 – Tady tohle už jen tak nerozžvýkáš, ale budeš to zkoušet 

Kávová a olivová dřeva

A tady je to, co nám chybí. Úroveň 4, do které za nás spadá například opracované paroží a hlavně kávové a olivové dřevo. Nejen, že se dá použít na aportování, ale vydrží i zběsilou, útočící armádu zubů. Pro některé některé z vás, kteří rádi hledají a koušou klacíky v lese se jedná o bezpečnější variantu. Tato dřívka mají totiž tu vlastnost, že se netřepí na třísky, které by se mohly zapíchnout do dásní. Navíc, pokud jsi alergický na všechno okolo, možná bys mohl zkusit právě toto. My je na e-shopu prozatím nemáme a potřebujeme vědět, jestli to není zbytečnost. Jestli bys opravdu rád tyhle klacíky kousal. Tak co ty na to? Pomůžeš nám? Pokud máš minutu svého času, budeme rádi, když ji věnuješ právě nám. Tady najdeš dotazník o 5 krátkých otázkách >>> Dotazník <<< Předem ti moc děkujeme :)

 

Úroveň č. 5 – Okousat tohle chce opravdu hodně času, takže ti stačí jeden kousek na dlouho 

Neopracované paroží – to nejtvrdší a nejodolnější co v přírodě najdeš

Prozatím u nás najdeš takovou univerzální velikost. A tou je "M", což odpovídá 80 až 110 gramů paroží. Bylo v našem Valentýnském mystery boxu a teď přesídlilo do našeho e-shopu. Chceme z něj udělat stálici, protože je to něco opravdu přírodního, co můžeš okusovat co hrdlo ráčí. A vydrží toho opravdu hodně. Páníček tak nemusí kupovat tunu hraček, protože tahle jedna tě bude strašit minimálně několik měsíců. Když budeš okusovat paroží, budeš mít nejen super chrup, ale také do sebe dostaneš spoustu minerálních látek. No a pro představu – velikost M zvládne buldoček, ale nepohrdne ani ovčák. Každopadně už teď víme, že na náš e-shop přibydou varianty S a L a také půlené opracované paroží pro ty, kteří potřebují něco "vykusovat", jinak je to prostě nebaví. 

A to je vše, vážení žvejkalové. Užijte si své dobrůtky a nezapomeňte sledovat, jestli náhodou ve Vrtíme obchůdku nepřibylo něco na kousání :)