Jak vypadají pamlsky do schránky? Přiblížíme si podzim 2022

20221006_061337_0001

Foto: IG já_kocour

V prvních pamlscích do schránky jste mohli objevit sušené králičí maso. Ideální na cvíčo pro pejska, velikostí tak akorát pro kočičku. 

Proč králík? Světová zdravotnická organizace (WHO) ho označila za jeden z nejzdravějších druhů masa. To naše je ručně zpracované a sušené tak, že si zachovává všechny živiny. A voní nádherně! Pokud má váš chlupáč potíže s trávením, trpí alergiemi nebo se zrovna nachází v období rekonvalescence, králík je ideální volbou!. Maso je totiž velmi dobře stravitelné a téměř vůbec nezatěžuje organismus. Navíc má pozitivní vliv na stav kůže a srsti a je bohaté na vitamín B. 

Proč ideální na cvíčo? Nejen, že se jedná o malé kostičky, ale maso obsahuje jen velmi malé množství tuku. Můžete tak cvičit i s pejskem, který má nadváhu (nebo cvičit i s kočičkou? ????). Kromě toho má i nízký obsah cholesterolu. Velmi chutná kočičkám i pejskům. Jako osvědčené ňamky si je teď můžete koupit i na e-shopu ve velikosti 50 g a 100 g >>>> králičí bobky. 

 

Pamlsky 2022 (1)

Foto: IG pribehcookie

V druhých pamlscích do schránky jste mohli objevit sušenky z rybičky

Proč treska? Treska je jednou z nejchutnějších mořských ryb. Dopřáli jsme pejskům i kočičkám bohatý zdroj bílkovin, nenasycených omega mastných kyselin (jako jsou dokosahexaenová (DHA) a eikosapentaenová (EPA)) Tresčí maso je vhodné pro správný vývoj a funkci mozku a očí. Dále obsahuje řadu vitamínů, jód a další minerály.

Proč šanta? Obsažená látka nepalakton, která se nachází v listech navozuje kočičkám pocit euforie. Velkou výhodou je, že kočky samy poznají, kdy mají dost. 

Proč bazalka? Je velmi prospěšná díky svým antioxidačním, antivirovým a protizánětlivým vlastnostem. Přidání bazalky do psího jídelníčku určitě zařaďte v případě, že má váš chlupáč psincový kašel.

Jako ňamky si je můžete zakoupit na e-shopu. Pro kočičky jako "láska s ploutvemi", pro pejsky "rybí fitko". 

 

20221029_074118_0000

Foto: IG _freya_amstaff_

Ve třetí sérii naších pamlsků do schránky jste nalezli sušené korálky ze srnčího krku s řepou.

Proč srna? Vysoká zvěř je pro psy a kočky výborná hned z několika důvodů. Nejen že se jedná o zdroj proteinů, ale také tohle maso voní a chutná lépe, než jiné masa pocházející z velkochovů. To zajistí, že se po korálích slehne zem.

Proč řepa? Z červené řepy naší mazlíčci získají například kyselinu listovou, železo, draslík, mangan či hořčík. Je taky plna vitamínů. Chlupáči se tak budou moct těšit z lesklé a pružné srsti.

Proč korále? Korále jsou velikostí ideální pro kočičky a pro pejsky na trénink. Dají se lehce lámat a každému mazlíčkovi tak dokážeme vytvořit takové sousto, jaké si vysloužil. Pokud vám tyto ňamky chutnaly, můžete je objednat na našem e-shopu ve variantách 50 a 100 gramů >>>> Korále princezny Mícy.

 

 Pamlsky 2022 (4)

Čtvrtý balíček s pamlskami pro pejsky a kočičky v sobě ukrýval překvapení v podobě sušených šprotů.

Proč sušený šprot? Dodají chlupáčovi a micině jak bílkoviny tak omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Díky své stavbě mu posílí žvýkací svaly, což bude určitě oceněno. Vhodné jsou pro všechny věkové kategorie a hlavně je může i alergik! Na našem e-shopu je najdete jako "Ryba na suchu"

 

Pamlsky 2022 (5)

Pamlsky číslo pět překvapily kočičky sušenými kuřecími žaludky a pejsky zase potěšily hovězími srdíčky s řepou a slunečnicovými semínky.

Proč sušené kuřecí žaludky pro číču? Vnitřnosti obecně jsou výborným zdrojem taurinu, což je organická kyselina, kterou si kočky na rozdíl od psů samy nevytvoří. Potřebují jí ovšem stejně jako psi. Žaludky také obsahují opravdu malé množství tuku, a tak se z naší číčy nestane chlupatá kulička.

Proč řepová srdíčka pro pejska? Jak jsme se už dozvěděli v 42.týdnu, řepa pro mazlíka možná až překvapivě přínosná. Tyto srdíčka se však skládají také z hovězího masa, ovesných vloček a slunečnicových semínek.

Proč hovězí maso? Je to obrovský zdroj bílkovin, tuku v něm moc nenajdeme, a také pejskovi jednoduše chutná. Proč ovesné vločky? Minerály, bílkoviny a vitamíny. Nejen to, také Proč slunečnicová semínka? Tyto semínka mají pozitivní vliv na srst, kůži i drápky. To díky minerálům jako jsou vápník, horčík, vitamíny B, vitamíny E a železo.

Foto: IG amalinka_a

Pamlsky ze 45. týdnu byly opět rozdělené pro pejsky a kočičky.

Pejsci se mohli těšit na sušená hovězí vemínka. Proč právě vemínko? Krásně voní po mléce – až připomínají vůni sýru. Měly nemalý úspěch a proto jsme se rozhodli, že jej zařadíme nejdříve do lednového mystery boxu (obsah neprozrazujeme, ale tady věříme, že vemínka jsou parádním "lákadlem" pro vašeho mazla), a dále je určitě najdete v únoru na e-shopu. Tento pamlsek si nakonec rozdělily i některé kočičky, takže i ty se mohou těšit, že je v lednovém Mystery boxu najdou.

V pamlscích do schránky se objevily také sušené ledvinky. Proč právě sušené ledvinky kočičkám? Jak všichni víme, kočka je masožravec a mezi její základní stravu by měly patřit také vnitřnosti. Už jen z důvodu, že v nich najdeme užitečný taurin. A právě tyto pamlsky, sušené ledvinky, zaručily přísun taurinu a dalších skvělých látek všem kočičkám. Mají navíc vysoký obsah bílkovin a plno minerálních látek, navíc jsou skvěle stravitelné. 

Foto IG: lenusice

Už se nám pomalu blíží podzim ke konci. My jsme bádali, čím udělat v 46. týdnu největší radost. A víte co? Našim největším hitem! Kočičky i pejsci objevili v balíčku naše sušené kachní masénko. Díky trošce škrobu, který neškodí organismu je parádně měkké. Díky dvou variantám – plátkům i kouskům jsou vhodné jak na trénink, tak i jako běžný pamlsek. Kočičky samozřejmě dostaly kousky. Pejskové zase plátky. Obě varianty najdete na našem eshopu jako Peří na vodě. Vřele jej doporučujeme, stejně jako naši skvělí chlupatí zákazníci :)

Proč kachna? Kachní maso je dobrým zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Je také velmi snadno stravitelné a obsahuje plno vitamínu A a B3 (niacinu), jakož i řady minerálů. Díky všem těmto vlastnostem se hodí i pro ty, kteří mají zhoršenou funkci ledvin. Když se podíváme podrobněji na složení zjistíme, že hrubých tuků obsahuje pouze 1 %. Nenechte se ale zmást. Určitě není vhodné jim překrmovat pejsky a kočičky při redukční dietě. Kachní maso zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna to řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. 

Foto: Naše tisková mluvčí EBBI

 

A zase ty vnitřnosti. Je jich celá řada. Nejen, že Pamlsky do schránky chceme mít co nejvíce pestré, ale také testujeme, které pamlsky šmakují, abychom je mohli zařadit jak do našich budoucích Mystery boxů, tak i do stálé nabídky na e-shopu. Určitě se těšte na Valentýn... protože kdo ví? Třeba se během února někde objeví :) Tyto parádní vepřová srdíčka jsme si nechali vyrobit od Domácích sušených masíček, které mají s ňamkami pro naše miláčky velké zkušenosti. Každý kousek suší co nejvíce šetrně, aby si zachoval všechny potřebné minerální látky i vitamíny. 

Proč vepřové srdíčko? Přestože se jedná o vnitřnosti, zařazujeme je do psích a kočičích misek jako svalovinu. Srdíčka mají výjimečně vysoký obsah vitamínů rozpustných v tucích (A a D) a také esenciálních mastných kyselin a celou škálu makrominerálů a stopových prvků. Jedná se o sval s malým prstencem tuku. Je však vhodné i jako pamlsek. A víte o tom, že se často používá na stopu? Navíc je srdce málo tučné a tak se hodí i pro udržení správné váhy zvířete. 

Foto: IG _freya_amstaff_

Vsadili jsme tentokrát na pořádný flákot svaloviny. Jen vám přišly v krásných dukátcích, které jste mohli dle libosti lámat na menší kousíčky. Což je parádní jak pro kočičky, ale i pro malé pejsky. Je to také poslední podzimní balíček, která vám přišel do schránek. Od 49. týdnu tohoto roku až po 9. týden roku 2023 už nastanou zimní radovánky a s nimi i naše Pamlsky do schránky najdete pod jinou rubrikou v tomto blogu. No a teď k těm parádním dukátkům ze selečí krkovičky. 

Proč selečí krkovička? Je vhodná nejen jako doplňkový pamlsek, ale také funguje skvěle při výcviku. A to byste se divili, co i kočičky umí za tuhle ňamku dělat za psíkusy :D. Pomáhá tomu totiž aroma pečeného selátka, které je skvělým lákadlem. Selečí maso má vyšší obsah tuku a vyšší energetickou hodnotu. Obsahuje omega-6 mastných kyselin. Selečí dodává mnoho minerálních látek, například zinek a železo, téměř celý komplex vitaminů B (B1) a aminokyseliny, jako například taurin. Taurin, jak už jsme několikrát zmiňovali, je především pro kočky velmi důležitým. 

Foto: IG _freya_amstaff_